Elektronická víza do USA - ONLINE ŽÁDOST ESTA

Zažádat o ESTA - cestovní registraci do USA - USA Turismus - Tranzit - Obchod

USA ESTA opravňuje k cestování do Spojených Států Amerických na dobu až 90 dní (možných je více vstupů během 2 let) po vyplnění pouze online žádosti namísto návštěvy ambasády. Jedná se o oficiální doklad vydaný administrativou Spojených Států Amerických Pro občany ČR.

 • service1
  Zadání údaju o žadateli 1.
 • service2
  Prehled aplikace 2.
 • service3
  Potvrdit bezpečnou platbu 3.
 • service4
  Obratem obdržíte Vaše cestovní dokumenty ESTA 4.

Podle odhadu zabere vyplnení žádosti prumerne 10 minut

ZAČÍT S ŽÁDOSTÍ ESTA

ČASTÉ OTÁZKY

Všem osobám, které využívají Visa Waiver Program, musí být pred vycestováním do USA leteckou nebo námorní dopravou schválena cestovní registrace. Cestovní registrace je nutná i pro deti, které nepotrebují letenku, pokud nemají vízum k ceste do USA. Za osobu, která chce Visa Waiver Program využít, muže žádost podat tretí strana.
Bude-li vám elektronická cestovní registrace schválena, znamená to pouze, že smíte při cestě do USA využít Visa Waiver Program. Nejedná se o záruku, že vám může být umožněn vstup na území USA. Po příjezdu do USA vás v místě vstupu prověří pracovník Customs and Border Protection, který může z kteréhokoli důvodu rozhodnout o zákazu vstupu v rámci Visa Waiver Program podle zákonů USA.
Visa Waiver Program umožnuje státním príslušníkum urcitých zemí vycestovat do USA za obchodem ci zábavou na dobu do 90 dnu bez nutnosti získat vízum. Cestující vpuštení v rámci VWP musí souhlasit se zreknutím se práv na prezkum nebo odvolání, jak uvádí obrazovka žádosti v cásti Zreknutí se práv.
Zpusobilí státní príslušníci ci obcané zemí úcastnících se VWP musí mít k prujezdu USA bud cestovní registraci nebo vízum. Pokud má cestující v úmyslu pouze projet USA na ceste do jiné zeme, vybere pri vyplnování žádosti o cestovní registraci v systému ESTA na otázku „Je duvodem vaší cesty do USA tranzit/prujezd do jiné zeme?“ odpoved „Ano“.
Andorra Austrálie Rakousko Belgie Brunej Chile Ceská republika Dánsko Estonsko Finsko Francie Nemecko Recko Madarsko Island Irsko Itálie Japonsko Lotyšsko Lichtenštejnsko Litva Lucembursko Monako Nizozemsko Nový Zéland Norsko Portugalsko Maltská republika San Marino Singapur Slovensko Slovinsko Jižní Korea Španelsko Švédsko Švýcarsko Tchaj-wanVelká Británie
Pokud nedojde ke zrušení, platí cestovní registrace dva roky od data schválení nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dříve. Datum, kdy cestovní registraci vyprší platnost, je uvedeno na stránce Registrace schválena.
Obecně platí, že registrace ESTA platí pro opakované cesty v průběhu dvou let (od data, kdy byla schválena) nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dříve*. Znamená to, že pokud cestovní registraci ESTA získáte, není nutné po celou dobu platnosti žádat znovu.
Pokud vám platnost registrace ESTA vyprší během pobytu v USA, nijak to neovlivní váš odjezd.
Poznámka: Je nutné si jednu kopii dokumentu VYTISKNOUT pro vaše záznamy. Vzhledem k tomu, že úředníci budou mít informace k dispozici elektronicky, není výtisk při příletu do USA nutný.
Obdržíte-li registraci ESTA, neznamená to, že můžete v USA zůstat dva roky. Budete pouze oprávněni k cestě do USA za podmínek Visa Waiver Program (VWP), které umožňují pobyt v USA po dobu nejvýše 90 dnů. Zamýšlíte-li zůstat v zemi déle než 90 dnů, je nutné získat vízum na nejbližší ambasádě nebo konzulátu USA.
*Pokud obdržíte nový cestovní pas, necháte si změnit jméno či pohlaví, případně získáte občanství jiné země, bude nutné zažádat o novou cestovní registraci. Je to také nutné v případě, že se změní některá z odpovědí na otázky týkající se způsobilosti pro VWP.
Žádost lze podat kdykoli pred cestou do USA. Ministerstvo pro vnitrní bezpecnost (Department of Homeland Security) doporucuje žádost o cestovní registraci podat alespon 72 hodin pred cestou. Pokud nedojde ke zrušení, platí cestovní registrace dva roky od data schválení nebo do vypršení platnosti cestovního pasu žadatele, podle toho, která situace nastane dríve.
Podle odhadu zabere vyplnení žádosti prumerne 10 minut.

ZAČÍT S ŽÁDOSTÍ ESTA

Všichni způsobilí cestující ze zahraničí, kteří chtějí cestovat do USA v rámci Visa Waiver Program, musí zažádat o registraci.

S online povolením ESTA nemusíte žádat o vízum na velvyslanectví USA, pokud:

 • Jste občanem nebo způsobilým státním příslušníkem země účastnící se Visa Waiver Program.
 • V soucasné dobe máte vízum návštevníka.
 • Cestujete na dobu do 90 dnu.
 • Plánujete cestu do USA za obchodem ci zábavou.

 • Co potrebujete:


 • Platný cestovní pas země účastnící se Visa Waiver Program.
 • Platná platební karta(MasterCard, VISA)
 • Předložit online žádost.